...Twoje Bieszczady - serwis dla wszystkich którym Bieszczady w duszy grają...

Bieszczady


Terenwka w Bieszczadach

Bieszczady 4x4


Polecamy:

Czadzie Sioło
4x4 w Bieszczadach
Gospodarstwo Aleksa
Chata Smerek
Swobodne wycieczki
Werchowyna
Magiczne Bieszczady
Panorama Solina
Kolejowy Smolnik


Cerkwie i cmentarze

Cerkwie drewniane w Bieszczadach
Cerkwie murowane
Kapliczki w Bieszczadach
Dawne cmentarze, cerkwie i cerkwiska
Ikonostas
O ikonie słów kilka
Bojkowszczyzna Zachodnia. Ochrona zasobów kulturowych - działania praktyczne (pdf)

Cmentarze żydowskie (kirkuty)
Cmentarze ewangelickie Bandrów i Stebnik (Steinfels); cm. gr.kat. w Stebniku
Cmentarze wojskowe w Komańczy
Cmentarz wojskowy w Lesku

Kościół w Woli Michowej
Kościół w Komańczy

Obelisk UPA

Miejscowości

Baligród i okolice
Bóbrka
Buk k.Terki
Bystre k.Czarnej
Cisna i okolice
Czarna i okolice
Daszówka
Duszatyn
Dwernik i Dwerniczek
Glinne
Jankowce
Kalnica k.Baligrodu
Komańcza i okolice
- Mogiła - legenda
- drewniany kościółek
- klasztor Nazaretanek
Lutowiska
Łupków
Mików
Muczne
Myczkowce
Nasiczne
Olszanica
Orelec
Prełuki
Rajskie
Roztoki Górne
Rzepedź
Sękowiec i okolice
Serednie Małe
Smolnik nad Osławą
Solinka
Solina i okolice
- bieszczadzkie zapory
- tajemnica zatoki
Stefkowa
Terka
Uherce Mineralne
Ustianowa
Ustrzyki Górne
Wetlina
Wola Matiaszowa
Wola Michowa
Wołosate
Zatwarnica
Zwierzyń

Dawne wsie

Balnica
Beniowa
Bereźnica Niżna
Bukowiec
Caryńskie
Choceń
Dydiowa
Dźwiniacz Górny
Hulskie
Huczwice
Jawornik
Jaworzec
Kamionki
Krywe
Łokieć
Łopienka
- rys historyczny Łopienki
- Chrystus Bieszczadzki
Łuh
Rabe k.Baligrodu
Rosolin
Ruskie
Sianki
Skorodne
Sokoliki
Sokołowa Wola
Studenne
Tarnawa Niżna i Wyżna
Tworylne
- Tworylczyk
Tyskowa
Zawój
Zubeńsko
Żurawin

» Trasy samochodowe | Trasa po Pogórzu Bukowskim

Po Pogórzu Bukowskim

Malownicze okolice u podnóża pasma górskiego Bukowicy można poznawać podróżując po "Pogórzu Bukowskim" na trasie: Sanok - Czerteż - Pisarowce - Pielnia - Nadolany - Nowotaniec - Wola Sękowa - Bukowsko - Wola Piotrowa - Karlików - Płonna - Wysoczany - przełom Osławy - Mokre - Morochów - Niebieszczany - Prusiek - Zboiska - Pobiedno - Markowce - Sanoczek - Dąbrówka - Sanok (ok. 100 km).

Lesko - kościół parafialny Lesko - kościół parafialny
foto: S. Orłowski

Podobną - nieco dłuższą - wycieczkę możemy zaplanować z Leska przez widokową Gruszkę - Tarnawę Górną - Czaszyn - Brzozowiec - Kulaszne - Szczawne - Płonną - Karlików - Wolę Piotrową - Bukowsko - Wolę Sękową - Nowotaniec - Nadolany - Pielnię - Pisarowce - Markowce - Pobiedno - Zboiska - Prusiek - Niebieszczany - Poraż - Zagórz - Postołów do Leska (ok. 150 km).

Te dwie obwodnice są mało znanymi jeszcze trasami turystycznymi. Podróż nimi - przez malownicze trawiaste "prerie" - dostarcza wielu wrażeń o każdej porze roku i umożliwia poznanie osobliwości kultury materialnej i przyrody na pograniczu doliniańsko-łemkowskim. Proponowana trasa pozwala poznać etnograficzną "krainę Dolinian", ich drewniane chałupy, rozsiane w terenie zabytkowe świątynie i pozostałości polskiej kultury szlacheckiej: dwory, pałace, parki krajobrazowe i fundowane przez szlachtę kapliczki przydrożne.

Jakie atrakcje i miłe niespodzianki czekają na nas?

Lesko - na wycieczkę z Leska wyruszamy przez most na rzece San skręcając zaraz za nim w prawo. W dali doskonale widoczna Skała Wolańska nad Sanem - projektowany pomnik przyrody, w dali Park Krajobrazowy Gór Słonnych.

Gruszka - to miejsce martyrologii z 1940 r. (zbiorowa mogiła patriotów ZWZ-AK zamordowanych 15 VII 1940 r. przez gestapowców z Sanoka). Nieco dalej - za lasem - wspaniała panorama na Pogórze Bukowskie (wprost), Olchową, dolinę Kalniczki, masyw Chryszczatej i połoniny (z lewej). Po prawej widokowa Makówka (497 m) z przekaźnikiem TV.

Kulaszne - grób Jędrka Połoniny Kulaszne - grób Jędrka Połoniny
foto: S. Orłowski

Tarnawa Górna - posiada murowany parterowy dwór z XIX w. z kilkoma starymi drzewami przy drodze dojazdowej, w tym 2 pomnikowe: dąb (300 cm), jesion (450 cm), murowany trójnawowy rz. kat. kościół par. z 1924 r., barokowo-klasycystyczną murowaną z kamienia cerkiew z 1817 r. (w ruinie), 2 murowane z kamienia 2 kondygnacjowe kapliczki przydrożne z k. XVIII i XIX w. oraz Izbę Regionalną w Szkole Podstawowej (przy skrzyżowaniu). W pobliżu szkoły kapielisko na rzece Osławie.

Czaszyn - położony nad Osławą pozwala podziwiać malowniczą dolinę tej rzeki. Część wsi leży na wzniesieniu i stąd roztaczają się coraz rozleglejsze panoramy na okolicę. We wsi murowana cerkiew greckokatolicka z 1835 r. z wieżą, dziś kościół rzymskokatolicki, dwie kapliczki przydrożne z końca XVIII w. i z pocz. XX w. oraz pozostałości po dworze zniszczonym w 1915 r. (budynek dawnej pralni z kamienia rzecznego).

Brzozowiec - osiągamy po pokonaniu serpentyn i stąd (ok. 500 m n.p.m.) roztacza się kolejna rozległa panorama na okolicę, Pogórze Bukowskie i Góry Słonne (na północy).

Kulaszne - odsłania nam następna zapierająca dech w piersiach panorama zaraz za przełęczą (ok. 750 m) i lasem. Z lewej widokowy Dział (803 m), a prze nami dolina rzeki Osławy, pasmo Kamienia, Bukowicy i całe Pogórze Bukowskie. Przy zjeździe obok serpentyn cmentarz z kamiennym nagrobkiem słynnego bieszczadzkiego artysty rzeźbiarza Jędrka Połoniny. Obok widocznego kościółka (dawnej cerkwi greckokatolickiej z 1912 r., odbudowanej po spaleniu w 1974 r.) schodzi w prawo droga do wsi Kulaszne. Warto nią zjechać przez tę miejscowość w dolinę rzeki Osławy, by poznać starą zabudowę wsi z kilkoma chałupami drewnianymi o konstrukcji zrębowej, 2 murowane kapliczki przydrożne z XIX w. i podróżować dalej na zachód trasą na Bukowsko.

Zagórz Zagórz
foto: S. Orłowski

Wysoczany - za przejazdem kolejowym ze wzgórza kolejna panorama na malowniczą pofałdowaną okolicę przypominającą do złudzenia "krainę prerii". Potęgują je falujące latem niekoszone rozległe pustowia, obecność stadnin koni, duże ptaki drapieżne i szum wiatru. Taki urzekający krajobraz będzie nam towarzyszył aż do Bukowska.

Płonna - położona w dolinie Płonki osada ( PGR) posiada malownicze otoczenie. W górskim krajobrazie (przy źródłach) zachowały się pozostałości dawnego zamku "fortalitium" i dworu obronnego z piwnicami i murami z kamienia o grubości do 2,5 m. Z dawnego parku krajobrazowego pozostały stare drzewa z wieloma egz. pomnikowymi: 10 lip (300 cm), 6 klonów jaworów (300 cm), 3 sosny (180 cm), graby, klony, jesiony, orzech włoski, stare wysokopienne jabłonie itp.

Karlików - jest kolejną osadą malowniczo ulokowaną między górną Płonką a Goryłką. Zimą słynie z wyciągu narciarskiego schodzącego z widokowego szczytu (688 m) w dolinę rzeki Płonki. Stąd szlakiem wschodniobeskidzkim czerwonym możemy wejść na widoczną z bliska widokową Tokarnię (778 m).

Wola Piotrowa - położona u podnóża Tokarni i pasma Bukowicy ułatwia wejście na widokowy grzbiet szlakiem żółtym (1,15 h).

Lesko - synagoga Lesko - synagoga
foto: S. Orłowski

Bukowsko - to dawne miasteczko o bogatej i barwnej przeszłości znane ongiś z wielkich jarmarków bydłem. Dziś jest siedzibą gminy, posiada ciekawy murowany neogotycki kościół rzymskokatolicki p.w. Podwyższenia Krzyża Św. z lat 1881 - 1886 r. z polichromią figuralną z 1911 r., 4 kapliczki przydrożne z XIX w., nagrobki kamienne na cmentarzu oraz zespół pieśni i tańca "Bukowianie" kultywujący dawną muzykę doliniańską.

Nowotaniec - podobnie jak Bukowsko - słynie z ciekawej przeszłości. W krajobrazie wsi zwraca uwagę murowany późnobarokowy rzymskokatolicki kościół parafialny z pocz. XVIII w. konsekrowany w 1745 r. Wzniesiony na rzucie krzyża łac. z dzwonnicą obok otoczony jest kamiennym murem z kamienia łamanego z pocz. XIX w. Posiada ciekawe wnętrze z poźnobarokowymi obrazami, rzeźbami i nagrobkami sławnych Polaków. Tutaj m.in. urodził się jeden z bieszczadzkich wieszczów January Poźniak. Obok świątyni stare pomnikowe drzewa. We wsi 2 kapliczki przydrożne z XIX w. i cmentarz z nagrobkami kamiennymi.

Wola Sękowa - posiada krajobrazowy park dworski z końca XVIII w. z prywatną wyremontowaną oficyną i stadniną koni p. Ewy Wójtowicz. Pałac nie przetrwał do naszych czasów. W starannie utrzymanym parku wiele starych drzew, w tym 10 pomnikowych buk purpurowy, jesion, klon, 2 lipy, 2 platany, 2 sosny, topola), dobrze zachowane wysokopienne odmiany jabłoni, odnowione stawy i groble. Stąd pochodzi sławny śpiewak operowy Adam Didur.

Nadolany - zwracają uwagę przybysza na pozostałości krajobrazowego parku dworskiego z XIX w. z zachowanymi starymi drzewami pomnikowymi: (2 dęby, 2 jesiony, 4 lipy, 3 modrzewie, 3 topole czarne i akacje). Na uwagę zasługują też 3 drewniane domy o konstrukcji zrębowej węgłowane na obłap oraz kamienna figura przydrożna z 1909 r. w kształcie słupa. W miejscu ziemnych fortyfikacji obronnych, dworu, ogrodów i parku krajobrazowego stoi dziś budynek OSP i domy mieszkalne.

Pielnia - z XVIII w. ogrodów i parku krajobrazowego zachował się fragment starej dąbrowy ze skupiskiem starych pomnikowych drzew: 20 dębów (590-350 cm), 4 lipy, jesion wyniosły i topola biała, a także stare wysokopienne jabłonie i grusze (210-190 cm)! Niestety w miejscu dworu zbudowano Dom Strażaka, a na folwarku budynki mieszkalne i gospodarcze.

Pisarowce - położony na wzniesieniu murowany dwór z poł. XIX w. adaptowano w 1965 r. na szkołę. Ostał się też murowany spichlerz z XIX w. W otoczeniu pozostałości dworskiego XIX w. parku krajobrazowego ze skupiskami starych drzew: grabów, dębów, lip, czeremchy, jesionów, brzozy brodowkowatej, topoli białej itp. Drzewa pomniki: 5 lip, topola biała (520 cm), klon Schwedlera (280 cm), jesion wyniosły (370 cm), graby (300-280 cm), kasztanowiec czerwony (270 cm). W parku ciekawa altana bukowa.

Markowce - we wsi ocalał piętrowy murowany pałacyk z XIX w. z wieżą i loggią wzniesiony na sklepionych kolebkowo kamiennych piwnicach z XVII-XVIII w. na rzucie litery L. Obok pozostałości dworskiego parku krajobrazowego z dojazdową aleją grabową, altaną grabową i starodrzewiem z drzewami pomnikowymi: 4 lipy (430-360 cm), dęby (400 cm), klon (400 cm), modrzew europejski (300 cm).

Pobiedno - po dworze spalonym podczas I wojny św. w 1914 r. ocalały w krajobrazie pozostałości parku krajobrazowego z XVII w. ze starodrzewiem 26 dębów, lip, brzóz, modrzewii, 5 sosen wejmutek, topoli, świerków, akacji, kasztanowców, drzew owocowych, prowadzącą do dworu aleją grabową i altaną lipową. Drzewa pomniki: 17 dębów, dereń jadalny 6 pniowy (370 cm), 3 lipy, jesion wyniosły. Zachowała się jeszcze murowana oficyna, spichlerz i stajnia.

Zboiska - na wzgórzu zamkowym i miejscu dawnego zamczyska z 1412 r. zburzonego przez wojska Rakoczego w 1657 r. ocalały pozostałości fortyfikacji ziemnych z wysokimi wałami, głębokimi fosami , bastionami i pozostałościami murów piwnic z kamienia. Całość porasta dziś park krajobrazowy. Występują w nim głównie krajowe gatunki liściaste: sędziwe dęby, lipy, buki, graby, brzoza brodawkowa, świerk, a na obrzeżach zachowanego warzywnika i sadu w zwartych skupiskach: wiąz górski, jesion, klon paklon, czereśnia ptasia i czeremcha. Stare drzewa pomnikowe: 4 dęby szypułkowe (385 - 360 cm) i lipy (360 cm). W centralnej części dawnego zamku parterowy dwór z kamienia z XIX w., murowany XIX w. dworski budynek gospodarczy, a na dziedzińcu kwadratowa dębowa studnia z XIX w. We wsi 2 murowane kapliczki przydrożne: z XIX w i z 1902 r.

Prusiek - posiada jeszcze 3 domy drewniane z końca XIX w. o konstrukcji zrębowej i nowy murowany rz. kat. kościół par.

Niebieszczany - dawniej wieś posiadała kościół drewniany, dwór, klasztor bazylianów i cerkiew gr. kat. Dziś w jej krajobrazie pozostał murowany neogotycki kościół par. z 1925 r. z ciekawym XVIII w. wyposażeniem wnętrza pochodzącym ze starego kościoła (rozebranego w 1926 r), pozostałości fortyfikacji ziemnych po dawnym "fortalitium", w miejscu po dworze rozebranym w 1980 r. i parku krajobrazowym kopiec ze skupiskiem drzew pomnikowych (7 lip, jesionów, dębów, sosny czarnej, derenia, klonów, akacji, grabów i nasadzeń na drodze dojazdowej), kilka domów drewnianych o konstrukcji zrębowej i XIX w. murowana kapliczka przydrożna w kępie drzew.

Poraż - we wsi zabytkowy murowany kościół barokowy z 1784 r. z XVIII w. wnętrzem, obok plebania z 1 poł. XIX w., parterowa murowana i podpiwniczona karczma z poł. XIX w., 2 przydrożne XIX w. kapliczki, drewniany dwór i częściowo murowany spichlerz z XIX w. z pozostałościami parku dworskiego: 7 pomnikowych lip drobnolistnych (300-350 cm) i kilka starych drzew jak grab, klon polny i zwyczajny, dąb szypułkowy, sosna, swierk, leszczyna itp. Na końcu wsi pod lasem murowany pałacyk Adama Gubrynowicza zwany ostatnim zamkiem Rzeczypospolitej.

Zagórz - przy wjeździe do miasteczka rz. kat. kościół par. z 1697 r. z barokowym wnętrzem i cennymi obrazami uratowanymi w 1822 r. z pożaru pobliskiego klasztoru Karmelitów Bosych (1700-1710). Dziś kościół jest sanktuarium Matki Bożej, a w ołtarzu głównym kryje cenną XV-wieczną ikonę ze sceną Zwiastowania. Nieco dalej - przy trasie - murowana cerkiew gr. kat. z 1836 r. (dziś prawosławna) oraz Galeria ze stałą ekspozycją bieszczadzkich twórców.

Postołów - nad Sanem wita nas najpierw wspaniałą panoramą na położone u stóp Czulni Lesko i widniejące w dali połoniny. Wieś ma nowy kościół rz. kat., a pobliska Wola Postołowa murowany dwór z XIX w.. Za mostem na Sanie kolejna panorama na dolinę tej rzeki i Park Krajobrazowy Gór Słonnych.

Posada Leska - przy wjeździe do miasta Leska kapliczka przy skrzyżowaniu i krajobrazowy park dworski z XVIII w. z drzewami pomnikowymi przy dawnym dworze i folwarku. Zachowała się aleja z podwójnymi rzędami dębów i grabów oraz pozostałości naturalnej dąbrowy. Z dawnego folwarku ocalała XIX w. oficyna i spichlerz z pocz. XX w. W parku ocalały 3 odmiany topoli: koreańska, czarna i szerokolistna, olcha czarna, kasztanowiec biały, jarząb, pomnikowe lipy i dęby. Drzewa pomniki: 47 dębów (17 x 780 cm - 480 cm i 30 x 300 cm), 4 jesiony wyniosłe (400-350 cm).

Lesko - przy parku i wjeździe do miasta murowana dwukondygnacjowa kapliczka z k. XVIII w.

Przez "krainę Dolinian" i Pogórze Bukowskie można też podróżować z Sanoka przez Zagórz w kierunku odwrotnym lub wg. własnego uznania korzystając z mapy. Z kulturą materialną etnograficznych Dolinian warto zapoznać się bliżej przed wyjazdem na trasę w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Stanisław Orłowski - Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty"

Praktyczne

Kamera w Czaszynie

Schroniska
Schroniska PTSM
Bazy namiotowe i chatki
Harcerskie bazy i hoteliki
Noclegi

Mapa Bieszczady - wersja online
Mapy Bieszczadów - recenzje
Mapy wycinkowe - recenzje
Przewodniki
Ciekawe wydawnictwa

Szlaki turystyczne - opisy
Szlaki turystyczne - wykaz
Czasy przejść
Ścieżki przyrodnicze - wykaz
Regulamin BdPN
Punkty kasowe BdPN

Bieszczadzka Kolejka Leśna
Jazdy konne
Rejsy po Zalewie Solińskim
Wyciągi narciarskie
Muzea
Informacja turystyczna
Przewodnicy
Przewoźnicy (Bus)
Przejścia graniczne
Traperska przygoda - tabory

Warto wiedzieć

Z psem w Bieszczady
Zagroda pokazowa żubrów
Wędkarskie eldorado na Sanie
Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady
Karpackie niebo
Sery w Bieszczadach
Wypał węgla drzewnego
Jaskinie
Snowgliding w Bieszczadach
Bieszczadzkie szybowiska
Bieszcz. Centrum Nordic Walking

Trochę historii
Podział (granice) Bieszczadów
Losy bieszczadzkiej ludności
Różne plany rozwoju Bieszczadów
Na wyniosłych połoninach BdPN
Nie tylko Wysokie
Sieć wodna
Geocaching

Fauna Bieszczadów
Flora Bieszczadów

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie"

Ukraińska Powstańcza Armia
Karol Wojtyła w Bieszczadach
Bieszczady pół wieku temu
Bieszczady w filmie

Polowanie w Bieszczadach

Reportaże

Rozmaitości bieszczadzkie

Wyprawy piesze

Tarnica z Wołosatego
Halicz z Wołosatego
Bukowe Berdo z Mucznego
Krzemień
Szeroki Wierch
Połonina Caryńska
Połonina Wetlińska
Smerek (wieś) - Smerek - Połonina Wetlińska - Brzegi Górne
Cisna - Jasło - Smerek (wieś)
Przysłup - Jasło
Suche Rzeki - Smerek
Dwernik-Kamień
Pętla: Wetlina - Riaba Skała - Czerteż - Kremenaros - Rawki - Dział - Wetlina
Mała i Wielka Rawka z p. Wyżniańskiej
Ścieżka "Berehy Górne"
Chryszczata z Komańczy
Chryszczata z Jeziorka Bobrowego
Szlak Huczwice - Chryszczata
Wołosań z Żubraczego
Jaworne - Kołonice - Jabłonki
Krąglica
Hyrlata
Szlak graniczny Łupków - Balnica
Przełęcz nad Roztokami - Ruske
Przełęcz nad Roztokami - Okrąglik - Jasło
Jasło i Okrąglik ze Strzebowisk
Łopiennik
Ścieżka Jeleni Skok z Cisnej (wieża widokowa)
Opołonek i Kińczyk Bukowski
Ścieżka dendrologiczno-historyczna w Berehach
Przysłup Caryński z Bereżek
Bukowiec - Sianki - Źródła Sanu
Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny
Brenzberg - ścieżka
Krutyjówka - ścieżka
Tworylne i Krywe z Rajskiego
Terka - Studenne
Otaczarnia w Bukowcu
Rajskie - Studenne (most)
Przysłup - Krywe
Korbania z Bukowca
Korbania z Łopienki i Tyskowej
Suliła
Wola Michowa - Balnica szl. żółtym
Z Balnicy do Osadnego
Do Solinki z Żubraczego
Zwierzyń - Myczków
Tyskowa i Radziejowa ze Stężnicy
Lasumiła - najgrubsza jodła
Jodła k.Pszczelin - opis ścieżki
Stare Procisne, ścieżka
Dwernik - Procisne, ścieżka
Przez bieszczadzki las - ścieżka Nasiczne - Sękowiec
Kopalnia ropy Polana - Ostre
Holica z Ustianowej - ścieżka
Hylaty - ścieżka hist-przyrodnicza
Huczwice - ścieżka geologiczna
Komańcza - ścieżka dydaktyczna
Jawornik - ścieżka
Gminny szlak Baligród
Bukowy Dwór - ścieżka przyrodnicza
Po ekomuzeum w krainie bobrów
Dolina Potoku Zwór

Warto zobaczyć

Wodospady i kaskady
Jeziorka Duszatyńskie
Jeziorko Bobrowe
Sine Wiry
"Gołoborze" i dolina Rabskiego
Rezerwat "Przełom Osławy"
Rezerwat "Śnieżyca wiosenna w Dwerniczku"
Torfowisko "Tarnawa"
Torfowisko "Wołosate"
Jaskinie w Nasicznem
Grota w Rosolinie
Rezerwat "Hulskie"
Młyn w Hulskiem
Pichurów - punkt widokowy
Przełęcz Wyżna - pkt. widokowy
Przełęcz Żebrak
Zagroda pokazowa żubrów
Mini-zoo w Lisznej i Myczkowcach
Kamień leski
Koziniec kamieniołom
Skałki Myczkowieckie
Kolejowy Smolnik
Ogród biblijny w Myczkowcach
Miniatury cerkwi Myczkowce
Entomo-zieleniec Myczkowce
MBL Sanok - skansen w Sanoku
Park miejski w Sanoku
Zielony domek w Ustrzykach G.
Muzeum Historii Bieszczad
Klasztor w Zagórzu
Droga krzyżowa w Zagórzu
Sanktuarium w Jasieniu
Ekomuzeum Hołe
Pomnik Tołhaja
Most podwieszany w Dwerniczku
XIX-wieczny most kolejki
Radoszyckie źródełko
- legenda o radoszyckim źródełku
Nowe pomniki przyrody w dolinie Osławy i Kalniczki
Góry Słonne
Rezerwat Sobień
Rezerwat "Polanki"
Góry Słonne - pkt. widokowy

Ski-tour

Hyrlata (1103 m) zimą
Matragona (990 m) zimą
Osina (963m n.p.m.)
Płasza, Kurników Beskid, Okrąglik

Rowerem

Trasy rowerowe

Samochodem

Trasy samochodowe
Stan dróg w Bieszczadach
Parkingi

Słowacja i Ukraina

Zalew Starina (Słowacja)

Projekt Rozłucz
Jasienica Zamkowa
Stara Sól
Bieszczady Wschodnie - relacja z wyjazdu 2005
Czarnohora, relacja z wyjazdu 2006

 

Serwis nasz i współpracujący z nami reklamodawcy
zbierają i przechowują tzw. pliki cookies zarówno do np. statystyk,
jak i w celach reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawien przegladarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Przeglądając nasz serwis ZGADZASZ się na wykorzystywanie tych plików. Szczegółowe informacje na temat cookies
znajdują się w naszej Polityce prywatności

© Twoje Bieszczady 2001-2024