...Twoje Bieszczady - serwis dla wszystkich którym Bieszczady w duszy grają...

Bieszczady

Polecamy:

Chata Smerek
Czadzie Sioło
Dom Hubertus
Bieszczader Biuro Podróży
Apartamenty Bieszczady Willa Stasia
Gęsi Zakręt
Werchowyna
Dwór na Wrzosowisku
Nad Wołosatką
Raj Helmuta
Domki nad Soliną
4x4 w Bieszczadach
Busy-Bieszczady
Domki Kama nad Soliną
Borsuczyna, Horb
Schronisko Jaworzec
Dom Hubertus
Panorama Solina
4x4 w Bieszczadach


» Miejscowości «

Baligród i okolice
Bóbrka
Buk k.Terki
Bystre k.Czarnej
Cisna i okolice
Czarna i okolice
Daszówka
Duszatyn
Dwernik i Dwerniczek
Glinne
Jankowce
Kalnica k.Baligrodu
Komańcza i okolice
- Mogiła - legenda
- drewniany kościółek
- klasztor Nazaretanek
Lutowiska
Łupków
Mików
Muczne
Myczkowce
Nasiczne
Olszanica
Orelec
Prełuki
Rajskie
Roztoki Górne
Rzepedź
Sękowiec i okolice
Serednie Małe
Smolnik nad Osławą
Solinka
Solina i okolice
- bieszczadzkie zapory
- tajemnica zatoki
Stefkowa
Terka
Uherce Mineralne
Ustianowa
Ustrzyki Górne
Wetlina
Wola Matiaszowa
Wola Michowa
Wołosate
Zatwarnica
Zwierzyń

» Dawne wsie «

Balnica
Beniowa
Bereźnica Niżna
Bukowiec
Caryńskie
Choceń
Dydiowa
Dźwiniacz Górny
Hulskie
Huczwice
Jawornik
Jaworzec
Kamionki
Krywe
Łokieć
Łopienka
- rys historyczny Łopienki
- Chrystus Bieszczadzki
Łuh
Rabe k.Baligrodu
Rosolin
Ruskie
Sianki
Skorodne
Sokoliki
Sokołowa Wola
Studenne
Tarnawa Niżna i Wyżna
Tworylne
- Tworylczyk
Tyskowa
Zawój
Zubeńsko
Żurawin

Wiadomości | Najlepszy Produkt Turystyczny

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 r.- etap krajowy i głosowanie internetowe


06.11.2017

W dniu 26 września 2017 r. Kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną po raz piętnasty wybrała najlepsze produkty z naszego regionu.

Poniżej przybliżamy nagrodzone w etapie regionalnym produkty, które wytypowane zostały do finału krajowego. Najlepsze inicjatywy mają szansę otrzymania Certyfikatu POT - prestiżowego wyróżnienia w obszarze turystyki i nagrody, którą jest kampania promocyjna produktu prowadzona na rynku polskim i zagranicznym.

Informujemy, że ogólnopolskie głosowanie internetowe rozpoczęło się 6 listopada 2017 r. i potrwa do północy dnia 20 listopada 2017 r. Zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie, w którym nasze województwo reprezentuje wycieczka 1-dniowa "WODAMI rzeki San!". Być może spośród 16 zgłoszonych przez poszczególne województwa kandydatów, to właśnie produkt z naszego województwa zostanie wyróżniony certyfikatem internautów 2017.

Głosujemy za pośrednictwem strony:
www.polska.travel/pl/certyfikat-internautow2017

Wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San! Wycieczka 1-dniowa "WODAMI rzeki San!"

Wycieczka 1-dniowa "WODAMI rzeki San!" - zgłoszona przez biuro podróży Bieszczader.

Jest to wycieczka 1-dniowa dla turystów bez ograniczeń wiekowych pragnących poznać w niepowtarzalny sposób Bieszczady (aktywność-historia-rozrywka). Każdy z punktów jest związany z Sanem. Zaczyna się od spływu kajakami lub zwiedzania Skansenu w Sanoku. Turysta może płynąć 1h lub 2:15 h. Następnym punktem wycieczki jest posiłek regionalny, który jemy w restauracji w kształcie statku na brzegu rzeki. Turyści mają do wyboru hreczanyki lub naleśniki. Później spacer do największych w Polsce ruin klasztoru Karmelitów Bosych z 22 m wieżą widokową. Na koniec odbywamy rejs statkiem po niemal całym Zalewie Solińskim aż do Olchowca, czyli pokonując 50 km! Łączymy opowiadanie historii Zalewu Solińskiego z degustacją win i serów bieszczadzkich kończąc o zachodzie Słońca. Swoją ofertą organizatorzy przekonują do pozostania w regionie, który od kilku lat słynie z doskonałych win. Kuchnia regionalna jest idealnym dopełnieniem czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Od kwietnia do października pogoda sprzyja realizacji programu. Natomiast rzeka San dzięki regulacji przepływu wody przez zaporę w Solinie zapewnia wrażenia estetyczne oraz bezpieczne warunki do pływania kajakami. Wycieczka przebiega terenem, gdzie jest mnóstwo obiektów dziedzictwa, o których opowiada przewodnik.

Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem

Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem - zgłoszone przez Nadleśnictwo Stuposiany.

Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem to obiekt Lasów Państwowych będący siedzibą Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Bieszczadzkie, w którym znajduje się baza noclegowa, zaplecze gastronomiczne oraz unikatowe Muzeum Fauny i Flory Bieszczadów, w którym można poznawać ekspozycję z przewodnikiem leśnym. Turystyka aktywna jest możliwa do uprawiania dzięki znajdującym się wokół ośrodka ścieżkom przyrodniczym o różnych tematykach, zapewniającym także dogodne warunki dla narciarstwa biegowego zimą. Centrum stanowi doskonałą bazę noclegową umożliwiającą pobyt w komfortowych warunkach w sercu Bieszczadów z widokiem na Pasmo Bukowego Berda, przy świetnym zapleczu gastronomicznym oraz udostępnioną gościom strefą SPA oraz siłownią i pubem. Na kompleksową ofertę zapewniającą turyście poznawanie uroków dzikiej przyrody oraz śladów działalności człowieka w nieujarzmionej głębi Bieszczadów składają się: Zagroda Pokazowa Żubrów, stwarzająca szansę zobaczenia największych ssaków lądowych Europy, unikatowe Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, gdzie z ust przewodnika leśnego, bądź z tablic edukacyjnych, turysta poznaje historię oraz technologię wypału "czarnego złota bieszczadzkiego", tarasy oraz polany widokowe, pozostałości wsi, cerkwi czy mostu kolejki wąskotorowej funkcjonującej w latach 1904-1936, a także wodospad Szepit, przełom Wetlinki, szczyt Korbania - by wymienić część walorów przyrodniczych.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce - samodzielna instytucja.

Muzeum jest obiektem unikalnym w skali światowej. Powstało w miejscu jednej z najstarszych w świecie kopalni ropy naftowej, założonej w 1854 r. przez Ignacego Łukasiewicza. Ideą powstania muzeum było utrwalenie początków przemysłu naftowego. Najcenniejszymi zabytkami muzealnymi kolebki światowego przemysłu naftowego, najstarszej czynnej kopalni na świecie są obiekty z XIX w, jak choćby kopanka Franek z 1860 r., czy też budynek administracyjny, w którym można oglądać kolekcję lamp naftowych, aranżacje gabinetu, apteki i laboratorium I. Łukasiewicza. Ekspozycje w muzeum skierowane są do osób w każdym wieku. Osoby dorosłe zainteresowane mogą być historią przemysłu naftowego czy techniką z nim związaną, natomiast osobom młodszym na pewno spodobają się ekspozycje multimedialne w starym budynku administracji czy warsztacie kopalnianym. Muzeum położone jest w środku bobrzeckiego lasu na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Poprzecinane jest alejkami, którymi pośród drzew w malowniczej scenerii turyści mogą dotrzeć do poszczególnych eksponatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się ekspozycje multimedialne w budynku administracyjnym kopalni. Ekspozycje przedstawiają aptekę z XIX wieku, w której prowizor rozmawia z klientami - co zwiedzający mają okazję podziwiać dzięki technice hologramu. Natomiast w laboratorium aptecznym spotkać można samego Ignacego Łukasiewicza. Multimedialna ekspozycja znajduje się również w warsztacie mechanicznym kopalni. W Muzeum najważniejsi są zwiedzający, którzy chwaląc je zwracają uwagę na ciekawą i wyjątkową tematykę muzeum, zaspokajającego i pobudzającego ich zainteresowanie turystyką industrialną. Wychodząc naprzeciw potrzebom kontaktu turystów z historią przemysłu, Muzeum sukcesywnie przygotowuje aktywne formy spędzania czasu w obiekcie, najnowszą tego typu atrakcją jest ścieżka questingowa, debiutująca we wrześniu tego roku, jako nowe narzędzie edukacyjne dla różnych grup.

Garncarski Szlak Garncarski Szlak

Garncarski Szlak - zgłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej.

Jest to trasa prowadząca po terenie dawnego, największego w Polsce zagłębia garncarskiego nazywanego Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej. Ośrodek obejmował cztery miejscowości znajdujące się w gminie Czarna. Celem utworzenia szlaku było zachowanie od zapomnienia i promowanie tradycji tego obszaru oraz pobudzenie jego rozwoju gospodarczego w oparciu o dziedzictwo kulturowe. Szlak prowadzi do wszystkich obiektów związanych z tradycjami garncarskimi. Jest to min. Zagroda Garncarska, w której odbywają się lekcje rzemiosła połączone ze zwiedzaniem, imprezy, kiermasze, Galeria Rzeźby Ceramicznej, kościół z ceramicznymi mozaikami, pracownie i piece garncarskie, pracownie artystyczne, park MB Jagodnej, jeziora i punkty widokowe. Szlak garncarski znajduje się w korytarzu trasy Green Velo, jest więc odwiedzany przez indywidualnych rowerzystów planujących dłuższe wyprawy. Z racji swojego położenia w pobliżu wojewódzkiego miasta Rzeszów i dogodnego dojazdu (autostrada A4, droga ekspresowa S19) jest to dobre miejsce na weekendowy odpoczynek dla rodzin z dziećmi. Trasa szlaku prowadzi drogami różnej kategorii. Szlak tworzą obecnie dwie pętle (22 km i 13 km ), co można dostosować do wieku czy kondycji turysty. Unikalną wartością tego produktu jest kontakt z żywą tradycją, rzemiosłem, garncarzami, możliwość wykonania własnej pamiątki lub kupienia jej bezpośrednio u garncarza, zjedzenie potraw w lokalnej ceramice, piękne gospodarstwo agroturystyczne, stadnina koni i wyciąg wakeboardingowy. W okresie od otrzymania certyfikatu POT do chwili obecnej administrator szlaku zrealizował wiele istotnych projektów, które wytyczyły nowe kierunki rozwoju produktu. Są to m.in. projekty dotyczące współpracy garncarzy z projektantami z prestiżowej School of Form, stworzenie witryn eksponujących ceramikę z Medyni w miejscach turystycznych w województwie, wykonanie oznakowania dojazdu do szlaku na drogach krajowych i wojewódzkich. Administrator przyczynił się również do powstania nowych, w tym komercyjnych obiektów wzbogacających produkt takich jak: Karczma u Garncarzy, Zakład Garncarski, agroturystyka Leśna Zagroda, wyciąg Wake Zone, Park MB Jagodnej. Przez ostatnie 10 lat zmieniła się też skala i jakość imprez, w tym Jarmarku Garncarskiego.

Natomiast Loty turystyczne szybowcem za wyciągarką, produkt Bobulandii oferujący turystom podziwianie piękna Bieszczad z wysokości 300 a nawet 1000m, znalazł się tuż za podium toteż Kapituła postanowiła przyznać mu dodatkowe wyróżnienie regionalne.

logo Najlepszy Produkt Turystyczny
» Praktyczne «

Kamera w Czaszynie

Noclegi
Schroniska
Schroniska PTSM
Bazy namiotowe i chatki
Harcerskie bazy i hoteliki

Mapa Bieszczady - wersja online
Mapy Bieszczadów - recenzje
Mapy wycinkowe - recenzje
Przewodniki
Ciekawe wydawnictwa

Szlaki turystyczne - opisy
Szlaki turystyczne - wykaz
Czasy przejść
Ścieżki przyrodnicze - wykaz
Regulamin BdPN
Punkty kasowe BdPN

Bieszczadzka Kolejka Leśna
Jazdy konne
Wyciągi narciarskie
Muzea
Informacja turystyczna
Przewodnicy
Przewoźnicy (Bus)
Przejścia graniczne
Traperska przygoda - tabory

» Warto wiedzieć «

Z psem w Bieszczady
Zagroda pokazowa żubrów
Wędkarskie eldorado na Sanie
Rejsy po Zalewie Solińskim
Park Gwiezdnego Nieba Bieszczady
Karpackie niebo
Sery w Bieszczadach
Wypał węgla drzewnego
Jaskinie
Snowgliding w Bieszczadach
Bieszczadzkie szybowiska
Bieszcz. Centrum Nordic Walking

Trochę historii
Podział (granice) Bieszczadów
Losy bieszczadzkiej ludności
Różne plany rozwoju Bieszczadów
Na wyniosłych połoninach BdPN
Nie tylko Wysokie
Sieć wodna
Geocaching

Fauna Bieszczadów
Flora Bieszczadów

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie"

Ukraińska Powstańcza Armia
Karol Wojtyła w Bieszczadach
Bieszczady pół wieku temu
Bieszczady w filmie

Polowanie w Bieszczadach

Reportaże

Rozmaitości bieszczadzkie

» Cerkwie i cmentarze «

Cerkwie drewniane w Bieszczadach
Cerkwie murowane
Kapliczki w Bieszczadach
Dawne cmentarze, cerkwie i cerkwiska
Ikonostas
O ikonie słów kilka
Bojkowszczyzna Zachodnia. Ochrona zasobów kulturowych - działania praktyczne (pdf)

Cmentarze żydowskie (kirkuty)
Cmentarze ewangelickie Bandrów i Stebnik (Steinfels); cm. gr.kat. w Stebniku
Cmentarze wojskowe w Komańczy
Cmentarz wojskowy w Lesku

Kościół w Woli Michowej

Obelisk UPA

» Wyprawy piesze «

Tarnica z Wołosatego
Halicz z Wołosatego
Bukowe Berdo z Mucznego
Krzemień
Szeroki Wierch
Połonina Caryńska
Połonina Wetlińska
Smerek (wieś) - Smerek - Połonina Wetlińska - Brzegi Górne
Cisna - Jasło - Smerek (wieś)
Suche Rzeki - Smerek
Dwernik-Kamień
Pętla: Wetlina - Riaba Skała - Czerteż - Kremenaros - Rawki - Dział - Wetlina
Mała i Wielka Rawka z p. Wyżniańskiej
Ścieżka "Berehy Górne"
Chryszczata z Komańczy
Chryszczata z Jeziorka Bobrowego
Szlak Huczwice - Chryszczata
Wołosań z Żubraczego
Jaworne - Kołonice - Jabłonki
Krąglica
Hyrlata
Szlak graniczny Łupków - Balnica
Przełęcz nad Roztokami - Ruské
Przełęcz nad Roztokami - Okrąglik - Jasło
Jasło i Okrąglik ze Strzebowisk
Łopiennik
Ścieżka Jeleni Skok z Cisnej (wieża widokowa)
Opołonek i Kińczyk Bukowski
Ścieżka dendrologiczno-historyczna w Berehach
Przysłup Caryński z Bereżek
Bukowiec - Sianki - Źródła Sanu
Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny
Brenzberg - ścieżka
Krutyjówka - ścieżka
Tworylne i Krywe z Rajskiego
Terka - Studenne
Otaczarnia w Bukowcu
Rajskie - Studenne (most)
Przysłup - Krywe
Korbania z Bukowca
Korbania z Łopienki i Tyskowej
Suliła
Wola Michowa - Balnica szl. żółtym
Z Balnicy do Osadnego
Do Solinki z Żubraczego
Zwierzyń - Myczków
Tyskowa i Radziejowa ze Stężnicy
Lasumiła - najgrubsza jodła
Jodła k.Pszczelin - opis ścieżki
Stare Procisne, ścieżka
Dwernik - Procisne, ścieżka
Przez bieszczadzki las - ścieżka Nasiczne - Sękowiec
Kopalnia ropy Polana - Ostre
Holica z Ustianowej - ścieżka
Hylaty - ścieżka hist-przyrodnicza
Huczwice - ścieżka geologiczna
Komańcza - ścieżka dydaktyczna
Jawornik - ścieżka
Gminny szlak Baligród
Bukowy Dwór - ścieżka przyrodnicza
Po ekomuzeum w krainie bobrów
Dolina Potoku Zwór

» Warto zobaczyć «

Wodospady i kaskady
Jeziorka Duszatyńskie
Jeziorko Bobrowe
Sine Wiry
"Gołoborze" i dolina Rabskiego
Rezerwat "Przełom Osławy"
Rezerwat "Śnieżyca wiosenna w Dwerniczku"
Torfowisko "Tarnawa"
Torfowisko "Wołosate"
Jaskinie w Nasicznem
Grota w Rosolinie
Rezerwat "Hulskie"
Młyn w Hulskiem
Pichurów - punkt widokowy
Przełęcz Wyżna - pkt. widokowy
Przełęcz Żebrak
Zagroda pokazowa żubrów
Mini-zoo w Lisznej i Myczkowcach
Koziniec kamieniołom
Skałki Myczkowieckie
Ogród biblijny w Myczkowcach
CKE Myczkowce; miniatury cerkwi
Entomo-zieleniec Myczkowce
Zielony domek w Ustrzykach G.
Muzeum Historii Bieszczad
Klasztor w Zagórzu
Droga krzyżowa w Zagórzu
Sanktuarium w Jasieniu
Most podwieszany w Dwerniczku
XIX-wieczny most kolejki
Radoszyckie źródełko
- legenda o radoszyckim źródełku
Kamień leski
Nowe pomniki przyrody w dolinie Osławy i Kalniczki
Góry Słonne
Rezerwat Sobień
Rezerwat "Polanki"
Góry Słonne - pkt. widokowy
Ekomuzeum Hołe
Pomnik Tołhaja
MBL Sanok - skansen w Sanoku
Park miejski w Sanoku

» Ski-tour;

Hyrlata (1103 m) zimą
Matragona (990 m) zimą
Osina (963m n.p.m.)
Płasza, Kurników Beskid, Okrąglik

» Rowerem «

Trasy rowerowe

» Samochodem «

Trasy samochodowe
Stan dróg w Bieszczadach
Parkingi

» Słowacja i Ukraina «

Zalew Starina (Słowacja)

Projekt Rozłucz
Jasienica Zamkowa
Stara Sól
Bieszczady Wschodnie - relacja z wyjazdu 2005
Czarnohora, relacja z wyjazdu 2006


Serwis nasz i współpracujący z nami reklamodawcy
zbierają i przechowują tzw. pliki cookies zarówno do np. statystyk,
jak i w celach reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawien przegladarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Przeglądając nasz serwis ZGADZASZ się na wykorzystywanie tych plików. Szczegółowe informacje na temat cookies
znajdują się w naszej Polityce prywatności

© Twoje Bieszczady 2001-2019