...Twoje Bieszczady - serwis dla wszystkich którym Bieszczady w duszy grają...

Bieszczady

Aktualności dla narciarzy - sezon 2006/2007:

Wyciągi jeszcze czynne. 2007-02-16 08:37:00

Puławy, 14.02.07 Puławy, 14.02.07.
fot. W. Gosztyła

Dodatnie temperatury utrzymujące się od kilku dni, skutecznie pogorszyły warunki panujące na narciarskich stokach. Śnieg intensywnie topniał oraz był zmywany padającym deszczem. Prognozy długoterminowe mówią o pierwszych symptomach wiosny. Kilka lokalnych wyciągów prawdopodobnie wogóle nie ruszy w tym sezonie.

Dobre warunki narciarskie panują jeszcze w Ustrzykach Dolnych, gdzie grubość pokrywy śnieżnej wynosi do 40cm, a wyciągi będą czynne dziś od 9 do 20.

Przyzwoicie można pojeździć również w Puławach. Na trasie głównej leży od 30 do 60cm śniegu, wyciąg pracuje od 9 do 20.

40cm i dobre warunki zapewnia również stacja w Arłamowie. W ciągu dnia ma nastąpić stopniowa zmiana cyrkulacji powietrza i jeśli dotrze spodziewany wyż znad Finlandii, a z nim większe ochłodzenie, dające możliwość włączenia systemu sztucznego naśnieżania, lance i armatki włączone zostaną dziś wieczorem. Czynne są obie trasy narciarskie.

Ponadto pojeździć można jeszcze w Kalnicy oraz Weremieniu. Ze względu na złe warunki nie pracuje wyciąg w Karlikowie.


Snowboard Jam Session Kiczera. 2007-02-10 06:22:00

Wyciąg w Puławach Wyciąg w Puławach.

Na Stacji Kolei Linowej "Kiczera" w Puławach Górnych odbędzie się dziś impreza snowboardowa: Snowboard Jam Session Kiczera. Impreza będzie miała charakter Jam Session - zgłoszeni snowboarderzy, będą mogli spróbować swoich sił w konkurencji Slope style.

Na terenie Snowparku zostały umieszczone trzy poręcze oraz dwie skocznie: Kinkrail 8m, Double kinkrail 9m, Rail 5m, Big Air mały - 3m części płaskiej oraz Big Air duży - 7m części płaskiej.

Program Jam Session:

10:00 - zapisy uczestników, rozpoczęcie przejazdów dowolnych w formie Jam Session.
12:00 - zakończenie przyjmowania zapisów.
12:20 - foto sesja.
15:00 - zakończenie Jam Session, rozdanie upominków.

Regulamin Jam Session:

1. Warunkiem uczestnictwa w Jam Session jest ukończenie 18 lat lub zgoda opiekuna.
2. Warunkiem uczestnictwa w Jam Session na Snowparku 3Spark, jest wypełnienie odpowiedniego oświadczenia przy wjeździe na teren Snowparku, oraz zastosowanie się do wymagań regulaminu Snowparku.
3. Na teren Snowparku będą wpuszczani tylko, snowboardziści, którzy wypełnili oświadczenia oraz będą brali udział w Jam Session
4.Widzowie będą mogli przebywać na terenie snowparku tylko w wyznaczonych miejscach, bez nart lub desek.

Na imprezie zagra DJ CELL oraz WODZI - Sanocka scena solidnego Rap'u z podziemia. Ponadto: grill, sesja fotograficzna.

źródło: Kolej Linowa Kiczera


Intersport Family Cup w Arłamowie. 2007-02-01 08:47:00

W najbliższą sobotę, 3 lutego, zapraszamy do Arłamowa wszystkich narciarzy i snowboaderów z terenu Podkarpacia. W tym dniu odbęda się eliminacje regionalne do XII Amatorskich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Intersport Family Cup!

Zapisy udziału w zawodach przyjmowane są do dnia poprzedzającego start, czyli do piątku, 2 lutego, do g. 18:
- w recepcji hotelu Arłamów - tel. (013) 461 65 00, fax. (013) 461 65 02, mob. 605 230 342
- osobiście w recepcji hotelowej lub w kasie, w naszym domku narciarskim,
- wysyłając maila na adres: sport@arlamow.com.pl

Zapisując się, należy podać: imię i nazwisko każdej startującej osoby, dokładną datę urodzenia, dokładny adres, konkurencję (narty lub/i snowboard) oraz skład reprezentacji rodzinnej (jeżeli chce się być klasyfikowanym w tej kategorii).

Szczególowy regulamin cyklu zawodów "Intersport Family Cup" dostępny jest na stronie: www.familycup.com.pl

Program imprezy:

- biuro zawodów czynne od godz. 9.00 (weryfikacja list startowych, wydawanie numerów startowych, pobieranie opłaty startowej - 15 zł osoba)
- wyciąg na stoku nr 2, gdzie odbędą się zawody czynny będzie wyjątkowo, już od g. 9.30
- start pierwszego zawodnika ok. g. 11.00 (startujemy w kategoriach od najmłodszej do najstarsze - najpierw narty, potem snowboard)
- zakończenie startów - ok. g. 14.30
- zakończenie zawodów - ok. g. 16.30 (w "Stodole").

źródło: OW Arłamów

Zima na dobre. 2007-01-30 09:10:00
foto: G. Kowalewicz

W Bieszczadach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie lokalne, dotyczy głównie północnych stoków powyżej górnej granicy lasu o nachyleniu >30stopni i z dużą ilością nawianego śniegu. Pokrywa śnieżna umiarkowanie stabilna. Tendencja zagrożenia lawinowego-wzrostowa. Warunki w górach b. trudne, szlaki nie przetarte, pokrywa śnieżna od 40cm na wysokości Ustrzyk Górnych do 1m powyżej górnej granicy lasu.

Intensywne opady pozwoliły na spokojne uruchomienie części wyciągów. Do wcześniej uruchomionych dołaczyło Bystre oraz Kalnica, gdzie na stoku leży 70cm śniegu a właściciel zaprasza również na grzańca.

Pełną parą pracuje wyciąg w Puławach, gdzie otwarto również trasę dla początkujących. Dziś wszystkie trasy są wyratrakowane. Temperatura na górze: -5st.C.

Bardzo dobre warunki narciarskie panują na stokach stacji Laworta/Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. Stoki obydwu stacji pokrywa warstwa 50cm śniegu. Trasy są przygotowane ratrakami, a wyciągi będą pracowały do 17.00 – Laworta oraz do 20.00 Gromadzyń. Dziesiejszy poranek w Ustrzykach Dolnych jest prawdziwie zimowy. Od rana prószy drobny śnieg.


Stok w Arłamowie Stok w Arłamowie.

Ośrodek Wypoczynkowy Arłamów SA oraz Amer Sports Poland organizują, otwartą dla wszystkich chętnych, imprezę pod nazwą "Weekend z Salomonem w Arłamowie".

Odbędzie się ona w sobotę i niedzielę, 27 i 28 stycznia, oczywiście w Arłamowie, a w programie znajdują się m.in.:

- prezentacja najnowszej kolekcji nart, butów i wiązań produkowanych przez firmę Salomon (27 i 28.01)
- możliwość testowania prezentowanych nart (27 i 28.01)
- prezentacja filmów o tematyce narciarskiej (27.01, ok.godz. 17.00 w "Stodole")
- narciarska dyskoteka (27.01, ok. godz. 19.00 w "Stodole")
- niegroźne zawody w slalomie gigancie (28.01, zapisy od godz. 9.00, początek godz. 11.00)

źródło: OW Arłamów

Nowe atrakcje w Puławach. 2006-12-12 09:02:00
Wyciąg Puławy Stok w Puławach.

W zbliżającycm się wielkimi krokami sezonie narciarskim 2006/2007, wyciąg w Puławach przygotował dla narciarzy nowe trasy i atrakcje:

Tyczki slalomowe - ustawiane będą w jeden dzień każdego tygodnia w miejscu i czasie nie utrudniającym korzystania ze stoku. Dla amatorów sportowej jazdy i narciarzy doskonalących się świadomie, będą unikalną szansą regularnego ćwiczenia techniki slalomowej.

Hodowla muld - to element stały w wielu stacjach narciarskich na świecie a w Polsce jeszcze unikalny. Oznakowany fragment stoku dla ekspertów, ale też dla zaangażowanych narciarzy, którzy będą mogli tam spróbować swych sił w naprawdę trudnych warunkach. Może dzięki temu nie zanikną takie techniki narciarskie jak np. krystiania z przeciwskrętem. Jazda po muldach jest konkurencją olimpijską (kiedyś zwaną hot dogging) i niezbędnym elementem abecadła narciarskiego. A że karwingowo nie da się tego zrobić... Ci co nienawidzą muld niech będą spokojni. Hodowla będzie dobrze kontrolowana i w wybranym, nie kolizyjnym miejscu.

Trasy spacerowo-biegowe - wierzchołek Kiczery i jego okolica to forma płaskowyżu o wymarzonej konfiguracji dla amatorów poruszania się na nartach niekoniecznie w dół. Biała przestrzeń w otoczeniu bajecznego krajobrazu, gdzie jedynym śladem cywilizacji będzie ten założony przez ratrak. Jeśli znajdą się amatorzy biegówek i śladówek to może stać się to zaczątkiem ambitniejszych tras biegowych rozwijanych w miarę potrzeby na okoliczne tereny Beskidu.

Kontakt:
Kolej Linowa "Kiczera"
Tel. prefix (13) 43 590 01
www.kiczerapulawy.pl


 

Serwis nasz i współpracujący z nami reklamodawcy
zbierają i przechowują tzw. pliki cookies zarówno do np. statystyk,
jak i w celach reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawien przegladarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Przeglądając nasz serwis ZGADZASZ się na wykorzystywanie tych plików. Szczegółowe informacje na temat cookies
znajdują się w naszej Polityce prywatności

© Twoje Bieszczady 2001-2022